افزودن ابزارک به قالب وردپرس

افزودن ابزارک به قالب وردپرس

با عرض سلام . یکی از مهم ترین و زیبا ترین امکانات وردپرس استفاده از ابزارک های اون هست . ابزارک هایی که با کشیدن و رها کردن براحتی قابل مدیریت هستند . اما یه جاهایی به مشکل بر میخوریم ! قالب ما از ابزارک پشتیبانی نمی کند یا میخواهید قالب جدیدی بسازید و نیاز به این قابلیت دارید . با ما همراه باشید تا افزودن ابزارک وردپرس را موشکافانه توضیح دهیم .

برای شروع در نظر داشته باشید که برای تعریف ابزارک برای وردپرس از تابع زیر استفاده می کنیم :

 که در ادامه به بررسی ورودی های اون می پردازیم . البته پارامتر $number کمی پیچیده هست (زمان بر) و از حوصله این مطلب خارج هست و انشاالله اون را در یک مطلب جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم . پارامتر $args ، این ورودی و پارامتر ویژگی های ابزارک را تعریف می کنند . کامل ترین پارامتر $args بصورت زیر می باشد :

name: نام ابزارک می باشد که در مدیریت ابزارک ها بصورت متن بزرگ در بالای هر قسمت نمایش داده می شود

id: شناسه دلخواهی برای ابزارک تعریف میکنیم (توجه کنید که فراخوانی ابزارک با استفاده از پارامتر name امکان پذیر است . اگر شما پارامتر id را نیز تعریف کنید با استفاده از آن هم ابزارک را می توان فراخوانی کرد . اگر نام ابزارک شما فارسی است توصیه می شود حتما از id استفاده کنید)

class: شاید داخل مدیریت ابزارک ها دیده باشید که بعضی ابزارک ها دارای رنگ خاصی هستند . مثلا سربرگ سبز دارند . میتوانید در اینجا یک کلاس تعریف کنید و استایل دلخواه خودتون را اعمال کنید . این مورد در قالب های خارجی که ابزارک شخصی دارند بیشتر مشاهده می شود . توجه کنید که این کلاس در تنها در مدیریت کاربردی بوده و در قالب سایت تاثیری ندارد .

description:توضیحات مربوط به ابزارک اینجا جای می گیرد . این توضیحات در مدیریت و در زیر عنوان هر جایگاه نمایش داده می شود.

جهت هماهنگی ابزارک با قالب شما میتوانید پارامتر های زیر را تعریف کنید .

before_widget: کد html قبل از ابزارک

after_widget: کد html بعد از ابزارک ، توصیه می شود تگ های خود را در این قسمت ببندید .

before_title: کد html قبل از عنوان ابزارک

after_title:کد html بعد از عنوان ابزارک

اکنون نوبت افزودن ابزارک رسید . به مثال زیر توجه کنید :

هم اکنون شما توانسته اید برای سایت خودتون یک ابزارک با ویژگی های بالا تعریف کنید . اما چطور آن را در قالب نمایش دهیم ؟ برای اینکار از تابع dynamic_sidebar استفاده می کنیم . این تابع یک ورودی می گیرد که میتواند نام یا آی دی ابزارک باشد . به عنوان مثال برای فراخوانی ابزارک بالا میتوانیم بصورت زیر عمل کنیم :

قابل ذکر است که دو روش بالا هیچ تفاوتی ندارند اما همانطور که گفته شد توصیه می شود اگر نام ابزارک فارسی است از آی دی استفاده کنید . امیدوارم کاربردی و نسبتا ساده بوده باشد . تا مطلب بعدی خدانگهدار!

3+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *