حذف عنصر های خالی آرایه

حذف عنصر های خالی آرایه

چند وقت پیش در یک پروژه در حال ثبت یک فرم در دیتابیس بودم . در پی آن میخواستم مقادیر textarea در یک آرایه قرار بگیرد . با توجه به اطلاعات مورد نظرم خط های خالی این مقادیر برای کار من نیاز نبودند و بعضا در بررسی صحت کد های وارد شده اختلال ایجاد می کرد و در طول زمان حجم بیشتری در دیتابیس استفاده می شد . در ادامه از تابع زیر استفاده کردم و مقادیر خالی عنصر های آرایه را حذف کردم . تابع به شرح زیر است:

در صورتی که خواستید کاری شبیه به این کار فقط با مضمون دیگر انجام دهید کافیست تابع _remove_empty_internal را ویرایش کنید که برای مقادیر مجاز مقدار true و برای مقادیر غیر مجاز مقدار false را برگرداند . اگر به مثال زیر توجه کنید کاملا متوجه ساختار کد می شوید :

 خط اول که یک آرایه با ۵ عنصر تعریف کردیم (در پروژه مورد نظر مقادیر ۰ و “” مد نظر من برای حذف شدن بود) در خط دوم آرایه را سپردیم به دست تابع دست نوشته ، تابع مورد نظر با استفاده از تابع empty مقایسه را روی تک تک عناصر انجام می دهد و عناصری که مقدار false را برگردانند از آرایه حذف می شوند.

تا اینجا با ساختار و نوع استفاده از تابع array_filter آشنا شدید. در پایان به کد و نتیجه آن توجه کنید. این کد فقط با تابع array_filter، بدون توابع اضافی و با نتیجه یکسان نوشته شده است:

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *